Francie, Napoleon I. - jako konzul, 1799 - 1804
Bovy - AE medaile na bitvu u pyramid 1798 - poprsí zprava, opis / konzul na koni, vojsko, pyramidy, nápisy, Sign., 41mm, 38.414g, zn.CUIVRE, Zeitz.0 RR!
Andrieu - AE medaile na mír v Luneville 1801 - poprsí zprava, opis / personifikace Míru, opis a nápis, Sign., 42mm, 37.044g, Zeitz.21, hrany, rysky, patina
Francie, Napoleon I. - jako císař, 1804 - 1815
Brenet - korunov.medaile An.13 (1804) - dvojportrét zprava, opis / císařský orel na vavřínech, písmo, Sign., Ag 35mm, 22.456g, Zeitz.44, dr.hr., dr.rysky
Andrieu, Brenet, Denon - Sloup Velké armády 1805 - poprsí zprava, opis / náměstí Vendôme, opis a nápis, Sign., měď 40mm, 33.802g, Zeitz.71, nep.hr., dr.rysky
Napoleon I. - převezení ostatků do Francie 1840 - poprsí zprava, opis/ hrob císaře na ostrově sv.Heleny a opis, Sign.A.Bovy, AE 40mm, 33.860g, dr.hr., patina
Ludvík Filip Orleánský - pamětní medailka 1842 - poprsí zleva, opis / jezdec na koni s tasenou šavlí, opis, Sign.Barre, bronz 27 mm, dr.hr., patina, téměř
Borrel - pamětní jeton 11.V.1852 - portrét Napoleona III. zleva, opis / 7-řádkový nápis, Sign., měď 26 mm, 10.372g, pěkná patina, téměř
Rothy - zásl. medaile Obchodní komory v Paříži b.l. (věnov. M.V.Boháčovi, presidentovi Pražských mezinár. veletrhů), zlac. Ag950, 50mm, 64.808g, krásná etue R!
Dammann - Mezinárodní výstava v Paříži 1937 - pět postav a nápisy / emblémy, nápis, Sign., zlac.bronz 77mm, věnování "Dr.Jaroslav Povolný ....", pův.etue
Itálie, Napoleon I. - jako protektor republiky
Sign.LM (Manfredini) - poprsí zprava, opis, rok 3 / sudičky, sedící muž s urnou, opis, Ag 60mm, 88.132g, Zeitz.0, dr.hr., dr.rysky, pěkná patina, téměř RR!
Itálie
Carlo Castiglioni - 10 let továrny na zápalky 1909 - poprsí mírně zleva / 12-řádk.nápis ve věnci z vavřínu a břečťanu, Sign. A.Ricci, patinovaný bronz 50 mm
Německé státy před rokem 1871
Pfeuffer a Loos - 300 let Augsburské konfese 1830 - Luther a Zwingli s knihou, opis / předání listiny císaři, písmo, Sign., Ag 44mm, 28.859g, dr.hr., rysky
Německo - Braunschweig - Lüneburg
F.X.Pawlik - stříbrná svatba panovnického páru 1903 - dvojportrét zprava, opis/ ověnčené znaky pod korunou, opis, Nesign., Punc., Ag 22mm, 4.501g, původní ouško
Německo - Výmarská republika, 1918 - 1933
K.Götz - posměšná medaile "Die Schwarze Schande" 1920 Černoch s přilbou francouzké armády, opis a nápis / symboly násilí, opis, Sign., litý bronz 51 mm
Lauer - P.v.Hindenburg - volba presidentem 26.IV.1925 - poprsí část.zleva, opis/ dva nápisy, dubové lístky, Sign., Punc., Ag990, 33mm, 14.326g, m.o.,dr.hr.,pat.
Let letadla Bremen do Ameriky 1928 - dvojportrét letců zleva, opis / letadlo nad mořem, opis, Nesign., Punc., Ag900, 36mm, 24.089g, nep.hr., nep.rys., pat.
Oertel - I.let vzducholodi Zeppelin kolem světa 1929 - trojportrét Zeppelin, Eckener a Dürr, opis/ severní polokoule, opis, Sign., Ag900, 36mm, 24.869g, patina
Německo - 3.říše, 1933 - 1945
Nesign. - Adolf Hitler - převzetí vlády 1933 - poprsí zleva, dubové snítky, opis / říšská orlice trhá řetězy, opis, Punc., patin. Ag999, 36mm, 21.525g