Thrakie, Lysimachos, 323 - 281 př. Kr.
AR Tetradrachma, Alexandr III. jako Zeus Amón zprava / sedící Aténa s Niké na pravé ruce, nápis, minc.Amphipolis, podobná SG.6814, Müller.23, 16.793g
Syrie, Philippos Philadelphos, 93 - 83 př.Kr.
AR Tetradrachma, portrét zprava / sedící Zeus zleva s Niké na ruce, 4-řádkový nápis, monogramy, SG.7196, 15.747g, pěkná patina
Bithynie, Prusias II., 185 - 149 př.Kr.
AE 17mm, Portrét zprava / stojící Herakles zleva, 2-řádk. nápis, SG.7268, 3.359g, nedor., krásná patina
Egypt, Ptolemaios VIII. Euergetes, 145 - 116 př.Kr
AE 13mm, Zeus Amón zprava / sedící orel zleva, opis, podobný jako SG.7919, podobný jako Noe.291-293, 1.865g, nepravidelný okraj, mírně kor., patina
-2/2
Egypt, Ptolemaios X. Alexander, 106 - 88 př.Kr.
AR Tetradrachma, Hlava Ptolemaia I. doprava / orel sedící na blesku doleva, monogramy, 12.(9.) rok vlády (= 106/105 př.Kr.), SG.7940, Noe.315-316, 13.471g
Řím - republika, období 225 - 214 př.Kr.
AR Didrachma, Hlava Jana / Jupiter a Victoria na quadrize, nápis "ROMA.", Crawford.29/3, S.89, podobná jako Alb.83, 5.460g, exc., nedor., patina R!
M.Marcius Mn.f., 134 př.Kr.
AR Denár, Hlava Romy, modius, zn."X." / Victorie na bize doprava, dva obilné klasy, nápis "M.MAR.ROMA.", Crawford.245/1, Seaby.Marcia.8, Alb.940, exc., patina
C.Servilius Vatia, 127 př.Kr.
AR Denár, hlava Romy zprava, lituus, nápis "ROMA.X." / souboj dvou jezdců, nápis "C.SERVEIL.", Alb.1002, Crawford.264/1, dr.úhoz, pěkná patina
Q.Titius, 90 př.Kr.
AR Denár, Hlava Libery zprava / Pegas zprava, nápis na tabulce "Q.TITI.", Crawford.341/2, Alb.1181, S.239, nep.exc., pěkná patina
C.Vibius C.f. Pansa, 90 př.Kr.
AR Denár, Hlava Apolóna zprava, nápis "PANSA." / Minerva na quadrize zprava, nápis "C.VIBIVS.C.F.", Crawford.342/5, Seaby.Vibia.1b, exc., nedor., patina
Tiberius - pamětní ražba za Tita
AE As, Rv:"IMP.T.CAES.DIVI.VESP.F.AVG.REST.", okolo velkého "S.C.", S.477, RIC.211 - mincovna Řím - ražba z let 80 - 81, mírně exc., nep.nedor., patina RR!
Vitelius, duben - prosinec 69
AR Denár, Rv:"CONCORDIA.P.R.", sedící Concordia, podobný jako S.652, RIC.90 - mincovna Řím - blíže nedatován, nep.exc., pěkná patina R!
Vespasianus, 69 - 79
AR Denár, Rv:"AVGVR.TRI.POT.", obětní náčiní, RIC.42, S.670 - mincovna Řím - ražba z let 72 - 73, patina
AR Denár, Rv:"COS.VII.", býk zprava, S.neuv., RIC.96 - mincovna Řím - ražba z roku 76, mírně exc., nedor., patina
-2/2-
AR Denár, Rv:"IMP.XIX.", modius s obilím, RIC.110, S.neuvádí - mincovna Řím - ražba z let 77 - 78, nep.nedor., pěkná patina, téměř
Titus - jako césar, 69 - 79
AR Denár, Rv:"TR.POT.VIII.COS.VII.", quadriga táhne vůz s obilím, S.neuvádí, RIC.206 - mincovna Řím - rok 79, exc., nedor., patina
2/2-
Domitianus - jako césar za Tita, 79 - 81
AR Denár, Rv:"PRINCEPS.IVVENTVTIS.", přilba na trůnu, S.783, RIC.51 - mincovna Řím - ražba z roku 80, mírně exc., nep.nedor., vl.škr., patina
Traianus, 98 - 117
AR Denár, Rv:"COS.V.P.P.SPQR.OPTIMO.PRINC.", stojící Felicitas, podobný jako S.876, RIC.121 - mincovna Řím - ražba z let 103 - 111, nepravidelný okraj, patina
AR Denár, Rv:"COS.V.P.P.SPQR.OPTIMO.PRINC.", stojící Victoria zleva, podobný jako S.878, RIC.128 - mincov. Řím - ražba z let 103 - 111, pěkná patina
AR Denár, Rv:"PARTHICO.P.M.TR.P.COS.VI.P.P.SPQR.", stojící Virtus, podobný jako S.885, RIC.334 - mincov. Řím - ražba z let 114 - 117, nepravidelný okraj, pat.