Česká Republika, 1993 -
Nesign. - na 700 let od smrti krále Václava II., 1305 - 2005 Replika pražského groše, opis / král se dvěma dětmi a dvěma znaky Punc.585, 20 mm, 3.5 g, vydala Zlatá koruna, náklad 200 ks_orig.kaplse + etue + certifikát č.172
Čechy, Bojové, 2.stol.př.Kr.
AR mince typu Roseldorf II., koník doleva s tečkami / oblý hrbol, 9,5mm, Kost.98, 0.72 g
Attika, Atény, 393 - 300 př.Kr.
AR Tetradrachma, Hlava Atény zprava / sova doprava, olivová snítka, nápis, SG.2537
Rhodos, 88 - 43 př.Kr.
AR Trihemidrachma, hlava Helia čelně / růže čelně 4,04 g, SG.5068, BMC.18.260_R!
Makedonie, Filip III. Arrhidaeus, 323 - 317 př.Kr.
AR Tetradrachma, Hlava Herakla zprava / Zeus na trůně držící na ruce orla, nápis, monogramy, SG.6749, Müll.99
Thrakia, Lysimachos, 323 - 281 př. Kr.
AE 20 mm, Rv: "LYSIMACHOS", SGI.6813 - staré falzum
Titus, 79 - 81
AR Denár, Rv:"TR.P.IX.IMP.XV.COS.VIII.P.P.", delfín otočený na kotvě, S.745, C.310_R!
Traianus, 98 - 117
AE As, Rv:"TR.POT.COS.II.P.P." stojící Victoria zleva se štítem S.922pod., C.628
Faustina starší, posmrtná r., manželka Antonina Pia
AR Denár, Rv: "AETERNITAS.", stojící Juno zleva, S.1248, RIC.344
Septimius Severus, 193 - 211
AR Denár, Rv:"VICT.AETERN." kráčející Victoria zleva, S.1688pod., C.670
Licinius I., 308 - 324
AE Follis, Rv:"IOVI.CONSERVATORI.AVGG.", minc.Heraclea S.3699, C.126, RIC.73_pův.stříbření tém.
Ceylon - per.Polonnaruwa, Srima Sahasa Malla, 1200 - 1202
AE Kahavanu, Mi.N.840
Václav II., 1283 - 1305
Pražský groš, Sm.2, Ch.6
Jan Lucemburský, 1310 - 1346
Pražský groš, Sm.1a13b/10_č.ned.
Pražský groš, Sm.1a13b/12_č.ned.
Pražský groš, Sm.1a13b/10_dr.ned.
Pražský groš, Sm.14, Cn.VI.36
Matyáš Korvín, 1458 - 1490
Kruhový peníz s uhersko-českým znakem, minc.České Budějovice Ca.74a, Re.245, Sm.VII/23_kraj.stř. R!
Vladislav II., 1471 - 1516
Pražský groš, Sm.15a8b/1
Cheb - městská ražba
Fenik b.l. (15.století), Sa.622/239, LG.XIII/816, Do.4212, Cn.24_R!