Knihy :
Pinta Václav :Pražské groše Karla IV (1346 - 1378). ČNS Chomutov 1999, 22 stran + tabulka
nové
Polívka Eduard : Pražský rytec a medailér Antonín Guillemard, ČNS Praha 1987, 100 stran textu, 20 tab., vázané, původní přebal, téměř
Polívka Eduard : Pět století lobkowiczkých numismat. památek 1547 - 1958, ČNS Praha 1991, 122 stran, mnoho vyobrazení v textu, vázané, původní přebal
Polívka Eduard : Mincovní památky šlechtických rodů v českých zemích, ČNS Praha 2000, 151 stran, všechny popsané mince vyobrazeny v textu, rejstříky, vázané
Polívka Eduard : České početní groše, žetony, kovové známky, ČNS Praha 2003, 133 stran, všechny popsané položky vyobrazeny v textu, vázané
Radoměrský Pavel : Nález mincí v Král.Dvoře u Berouna -II.vydání, ČNS Praha 1976, 189 stran, 4 tabulky, brožované, téměř
Rosenberg, Grabowski, Die deutschen Banknoten - 17. Auflage (2009), vyobr. v textu, 640 stran, brožované
Sedláček August : Atlasy erbů a pečetí české a moravské šlechty, 5 svazků, celkem cca 2275 stran, vázané
Sejbal Jiří : Dějiny peněz na Moravě, Brno 1979, 209 stran, 68 tabulek, vázané, původní přebal, téměř
Smolík Josef : Pražské groše a jejich díly -I.vydání, Praha 1894, 99 stran, 5 tabulky, vázané společně s Smolík Josef : Nález denárů v Chrášťanech, krásně
zach.
Smolík Josef : Pražské groše a jejich díly - II.vyd., ČNS Praha 1971 (doplnili Karel Castelin a Ivo Pánek), 134 stran, 7 tabulek a mapa, vázané, téměř
Suchomel a Videman : Mincovnictví olomouckých biskupů a arcibiskupů 1608 - 1820, ČNS Kroměříž 1997, 347 stran, vázané
Šafařík P.J. a Palacký F.: Die ältesten Denkmaler der bohmischen Sprache, Prag 1840, věnov.J.Štěpánkovi , ex libris Jiří Nekvasil, několik stran pošk. RR!
Videman J., Paukert J.: Moravské denáry 11.-12.stol., ČNS Koměříž 2009, 495 stran, vázané
Vorlová Dagmar : Hromadný nález pražských grošů z Hradce Králové, H.Králové 2002, 199 stran, vázané
Numismatické časopisy a sborníky :
ČSAV - Numismatický sborník IV., Praha 1957, 240 stran, 10 tabulek, vázané,, dobře
ČSAV - Numismatický sborník VI., Praha 1960, chronologie grošů Jana Lucemburského, 426 stran, 16 tabulek, vázané, velmi dobře
ČSAV - Numismatický sborník VII., Praha 1962, 336 stran, 9 tabulek, vázané, velmi dobře
ČSAV a UK - Numismatický sborník XX., Praha 2005, 176 stran, vyobrazení v textu, brožované, téměř
ČSAV a UK - Numismatický sborník XXI., Praha 2006, 313 stran, vyobrazení v textu, brožované, téměř