Knihy :
Hanibal V., Novák E.: Malé groše, ČNS Poděbrady 1981 88 str. + 7 tabulek_kroužková vazba
Z
Pospíšil R., Burian V.: Katalog střeleckých medailí, mincí, plaket a odznaků ze sbírek Vlastivědného muzea v Olomouci Olomouc 1979, 184 str. + 8 obraz.příloh_brožované
N
Německová V.: Jiří Prádler - katalog výstavy medailí Vydal Památník národního písemnictví Praha 1989, 20 str. + vyobrazení s podpisem autora 7.10.1989_brožov.
Pošvář Jaroslav : Měna v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, Praha 1977, 128 stran_brožov.
Radoměrský Pavel : Nález mincí v Králově Dvoře u Berouna II.vyd., ČNS Praha 1976, 189 stran, 4 tabulky_brožované
Sejbal Jiří : Dějiny peněz na Moravě, Brno 1979, 210 stran + 68 tabulek_vázané
Smolík Josef : Pražské groše a jejich díly, ČNS Praha 1971 (reprint), 134 stran, 5 tabulek_vázané
Stříž Z., Javorský V.: Medaile, plakety a žetony okresu Opava, Opava, ČNS 2000, 270 str. _vázané
Suchomel a Videman : Mincovnictví olomouckých biskupů a arcibiskupů (1608 - 1820), ČNS Kroměříž 1997, 347 stran_vázané
Šmerda J.: Denáry české a moravské, Brno 1996 155 str, četné pérovky_vázané
Šmerda J.: Solnohradské mince a medaile 1500 - 1809 ČNS Gottwaldov 1987, 142 str., 32 tab._brožov.
Šváb J.: Osvícenství choromyslného císaře aneb zklamal Josef II. ve všem, co podnikl, Olomouc 2007, 96 str._brožované
Taul Antonín : Olomoucké medaile, plakety, žetony a známky, Olomouc 1969, 107 stran, 43 tabulek_vázané
Vorel Petr: Od českého tolaru ke světovému dolaru - zrození tolaru a jeho cesta v evropském a světovém peněžním oběhu 16. - 20.století Rybka Publishers 2003, 302 str._vázané
Cejnek Josef : Ősterreich., Ungarische, Bohemische und Schlesische Münzprägungen 1519 - 1705, 144 str. + 1705 - 1935, 93 str. + doplňky 1519 - 1954, 44 str._vázané Reprint
Dietiker: Böhmen 1526 - 1887, Battenberg München 1979 vyobrazení, ceny, 422 str._vázané
Friedensburg, F., Seger, H.: Schlesiens Münzen und Medaillen der neueren Zeit, 1901, 104 stran + 50 tab._reprint
Gambacorta F., Polanský L.: Italian Coins in the National Muzeum of Prag I.1, old Collection IX.-XVI.století, Praha NM 2012 232 str. + četná vyobrazení_vázané
HMZ Katalog - Švýcarsko, Liechtenstein od 15.stol. do současnosti Hilterfingen 1977, 256 str._vázané
Huszár L.: Münzkatalog Ungarnvon 1000 bis Heute Corvina 1979, 366 str._vázané