Německo - Hannover
Heraeus - pohled na radnici, 1 unce Feinsilber 999, b.l. Ag plaketa 24x42 mm, 31,26 g_orig.etue
140 let spořitelny města Hannover 2.6.1823 - 2.6.1963 Dvě stojící postavy, opis / 2řádk.vročení, opis Punc 935, Ag 35 mm, 18,37
Německo - Norimberg
Početní žeton b.l. (18.stol.) - Ludvík XV. - portrét zleva, opis / Dvě stojící postavy se znaky, opis, b.l., Mosaz 24 mm
Německo - Sasko
Johann Georg III. - jeton "PRESSIS.AUXILIO.", b.l. Poprsí zprava, opis / meč, praporec a stuha, opis, Nesign., Ag 14 mm, 2,39 g, jako Ho.5038_R! tém.
Německo - 3.říše, 1933 - 1945
Adolf Hitler - der Führer, poprsí zleva, opis Hermann Göring - Reichsmarschall, porpsí zleva, opis Ag 14 mm_s orig.raž.ouškem 2 ks
Medaile k referendu v Sársku 13.1.1935 Stojící horník, opis / mapa Sárska, opis Sign.F.K., Bronz 36 mm, na hraně: Bayer.Hauptmünzamt.
Německo - BRD
Hermann Hesse - nositel Nobelovy ceny za literaturu (1887 - 1962) medaile k 100.výr.narození 1977, portrét mírně zprava, opis / pohled na věž na mostě, opis, Nesign., Ag 34 mm, 15,75 g
Robert Schumann a Konrad Adenauer - dvojportrét mírně zleva, opis / "E" ve věnci, opis, 1975, Punc.925, Ag 40 mm, 24.00 g
Wilhelm II. - medaile k výročí Pruska 1701 - 1871 - 1981 Portrét mírně zprava, opis / korunovaný pruský znak Nesign., Punc.999, Ag 50 mm, 33,32 g
Apolo 11 - první přistání na Měsíci, 21.VII.1969 Portréty kosmonautů čelně, opis / lidé a lunární modul na měsíci, opis, SIgn.HH, Ag 34 mm, 14,32 g
Paul Henri Spaak (1899 - 1972), poprsí čelně mírně zleva, opis / "E" ve věnci, opis, 1973, Punc.925, Ag 40 mm, 26.14 g
Paul Henri Spaak (1899 - 1972), poprsí čelně mírně zleva, opis / "E" ve věnci, opis, 1973, Punc.925, Ag 40 mm, 26.00 g
Nesign. - městská známka, b.l. korunovaný znak města v ozdobné kartuši, nalevo od koruny TPG, napravo 1713 pod korunou FEINZIN, Sn 21,5x22,5 mm_č.ned. jednostr. R!
-1/-
F.Schiller - jubilejní slavnost ke 100.výročí narození ve Vídni, 1859 Poprsí zleva, opis / sedící postava s lyrou v ruce na orlu, něm. opis Sign.C.R. (C.Roth), Bronz 26 mm_tém.
Švédsko
Gustav II. Adolf - pamětní medaile na 200 let jeho smrti u Lützenu 1632 - 1832, poprsí zleva, opis / dvě stojící ženské alegorické postavy, Sign. C.M.M., Ag 41 mm 38,85 g
Vatikán, Pius IX., 1846 - 1878
Girometti P. - pamětní medaile 1850 Poprsí zprava, opis / 7řádk.nápis, Sign., Pozlac.bronz 58 mm _dr.škr. v av., dr.hry
Velká Británie
Winston S. Churchill - k 100.výr.narození, 1874 - 1974#Ag Portrét čelně, opis / kupole budovy, balony, letadla, heslo Blood, Sweat Tears, Punc., Ag 45 mm, 65,38 g na hraně výrobce Sporr, čísl.0804 z 1.500
Hudební medaile a žetony
ČSR - Jednota zpěváckých spolků českoslov., b.l.#Postř. Lyra v kartuši, opis / "Čest zásluhám 1897 - 1927" ve věnci Nesign., Postř.med. 43 mm
Vídeň (Wien) - IV. setkání německých pěveckých spolků 1890 Alegorická ženská postava s andílkem a ratolestí, lyra, opis / korunovaný rakouský znak v kartuši, ve věnci 3 znaky Sign.A.Scharff, Bronz 60 mm_orig.ouško